Polityka obsługi "cookies" na stronach UW
Projekt realizowany przez Uniwersytet Warszawski
Strona głównaDziałalnośćKino LetnieKino letnie Uniwersytetu Otwartego UW w Ogrodach BUW

Kino letnie Uniwersytetu Otwartego UW w Ogrodach BUW

"Wehikuł czasu"
Data publikacji: 29 czerwca 2016

 

Już po raz trzeci Uniwersytet Otwarty UW zaprasza na kino letnie w Ogrodach BUW. W tym roku z okazji Jubileuszu 200-lecia UW zaprezentujemy cykl „Wehikuł czasu”, na który składają się wielkie produkcje kina kostiumowego.  

Co wtorek, od 5 lipca do 9 sierpnia, proponujemy filmowy relaks w malowniczej scenerii Ogrodów BUW, zlokalizowanych przy ul. Dobrej 56/66

OPISY FILMÓW:

Kopia Mistrza (ang. Copying Beethoven), 104 min., 2006

 

Film opowiada o losach młodej, dwudziestotrzyletniej Anny Holtz, studiującej kompozycje na początku XIX wieku. W celu nauki zostaje przysłana jako kopistka do Ludwiga van Beethovena. Ten okazuje się być samotnym, samolubnym i bardzo specyficznym człowiekiem. Jednakże zaczynają pracować razem. Życie Anny, problemy Beethovena z jego siostrzeńcem, geniusz wielkiej muzyki składają się na niezwykły obraz.

 

Księżna (ang. The Duchess), 110 min., 2008

 

Anglia, koniec XVIII wieku. Arystokratka Georgiana Spencer zakochuje się w biedniejszym od siebie mężczyźnie, Charlesie Greyu. Matka bohaterki postanawia jednak wydać ją za księcia Devonshire. Po ślubie dziewczyna odkrywa, że książę ma wiele kochanek, wśród których jego faworytą jest najlepsza przyjaciółka Georgiany, a od niej oczekuje jedynie męskiego potomka. Z biegiem lat na świat przychodzą córki, a nie syn. W końcu jednak Georgiana rodzi syna i rozpoczyna romans z Charlesem Greyem.

 

Kochanice Króla (ang. The Other Boleyn Girl), 115 min., 2008

 

Oparta na bestsellerowej powieści Philippy Gregory pasjonująca opowieść o jednym z najsłynniejszych romansów w historii, rozgrywająca się na tle burzliwych wydarzeń w XVI-wiecznej Anglii. Seniorzy rodu Boleyn obmyślają chytry plan, jak podwyższyć status i wpływy rodziny na dworze. Dwie młode i wykształcone siostry, Anna (Natalie Portman) i Maria (Scarlett Johansson) mają zabiegać o względy króla, tak by wybrał jedną z nich na swą kochankę. 

 

Kochanek królowej (duń. En kongelig affære) ,137 min., 2012

 

Oparta na faktach historia słynnego romansu duńskiej królowej, Karoliny Matyldy Hanowerskiej, żony króla Chrystiana VII, z wpływowym politykiem i lekarzem Johannem Friedrichem Struenseem, który zaimponował jej swoim uporem we wdrażaniu reformatorskich prądów w Danii. Nominowany do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny.

 

Medicus (ang. The Physician / niem. Der Medicus), 150 min., 2013

 

Adaptacja powieści Noaha Gordona Medicus (1986). Młody chłopak po śmierci matki zostaje przygarnięty przez wędrownego znachora. Gdy ten zapada na kataraktę, Rob szuka dla niego ratunku i dowiaduje się o lekarzu perskich królów, Ibn Sinie. Ukrywając się jako Żyd, podejmuje naukę w szkole lekarskiej, by móc zbliżyć się do mistrza.

 

Aleksander (ang. Alexander), 175 min., 2013

 

Aleksander Wielki podbił większość ówczesnego świata, zanim osiągnął 25 lat. Niezwykłe i kontrowersyjne było też jego życie osobiste – niekonwencjonalne relacje z zaborczą matką Olimpias, próby sprostania wymaganiom ojca – wielkiego macedońskiego króla, a jednocześnie pijaka i lubieżnika Filipa II, związek z przyjacielem, kochankiem i dowódcą wojsk Hefajstionem, zaskakujące małżeństwo z baktryjską księżniczką Roksaną – to wszystko składa się na obraz wybitnego człowieka, który udowodnił, że śmiałym szczęście sprzyja.