Polityka obsługi "cookies" na stronach UW
Projekt realizowany przez Uniwersytet Warszawski
Strona głównaDziałalnośćAktualności

Aktualności

Archiwum aktualności Uniwersytetu Otwartego UW.
Data publikacji:2017-08-02

Już 7 sierpnia o godz. 13:00 opublikowana zostanie oferta kursów otwartych na I trymestr roku akademickiego 2017/2018, zaś kilka dni później (10 sierpnia o godz. 10:00) rozpocznie się rekrutacja. W nadchodzącym trymestrze Uniwersytet Otwarty proponuje aż 290 kursów, w tym 100 nowości oraz dwa nowe cykle: Kursy rodzinne, przeznaczone dla Słuchaczy z dziećmi, oraz Ucz się od najlepszych – kursy prowadzone przez wybitnych specjalistów ze świata nauki, polityki i kultury. 

Dokładne terminy publikacji oferty i rekrutacji zostaną podane na stronie internetowej Uniwersytetu Otwartego UW oraz na Facebooku. Przypominamy, że w celu zapisu na kursy należy założyć konto Słuchacza

Data publikacji:2017-08-01

Przed nami rekrutacja na I trymestr, za nami – kolejny rok akademicki, niezwykle udany i pełen zmian dla Uniwersytetu Otwartego UW. Był to pierwszy rok funkcjonowania nowego systemu informatycznego, który usprawnił proces rekrutacji oraz bieżącej obsługi Słuchaczy. To także udany czas pod względem działalności dydaktycznej naszej jednostki: w każdym z trzech trymestrów oferowaliśmy Państwu od 200 do 300 kursów, z czego zawsze kilkadziesiąt propozycji stanowiły nowości. Uruchomiliśmy łącznie 570 grup kursowych, w których wzięło udział ponad 14 tys. osób. Był to także rok bogaty w działalność edukacyjno-kulturalną. Zorganizowaliśmy debatę, 3 wykłady otwarte, spotkanie mikołajkowe oraz cykl spotkań naukowo-muzycznych pt. „KoncertUWki” w Ogrodach BUW-u. Miło nam również poinformować, że od niedawna w naszym systemie zarejestrowanych jest już ponad 68 000 Słuchaczy.

Data publikacji:2017-06-21

Uniwersytet Otwarty UW zaprasza na KoncertUWki – uniwersyteckie, rodzinne spotkania naukowo-muzyczne. Przez sześć kolejnych niedziel, od 25 czerwca do 30 lipca, o godz. 11:00 w Ogrodach Biblioteki UW (ul. Dobra 56/66) odbywać się będą koncerty muzyczne połączone z prelekcjami popularno-naukowymi oraz animacjami dla dzieci. Wydarzenie ma charakter piknikowy – zachęcamy do zabierania koców.

Program spotkań:

25 czerwca, Wśród dźwięków w muzycznym świecie – skąd się biorą i jak się rozchodzą dźwięki

Prowadzenie: prof. Andrzej Wysmołek | Oprawa Muzyczna: Chór Fizyki UW

2 lipca, Piosenki warszawskiej syrenki – legendy i melodie Warszawy

Prowadzenie: dr Robert Gawkowski | Oprawa Muzyczna: Trio w Obrotach

9 lipca, Ptasie radio – dźwięki, które wydają zwierzęta

Prowadzenie: dr Robert Mysłajek | Oprawa muzyczna: The New Warsaw Trio

16 lipca, W głowie się nie mieści – wpływ muzyki na mózg człowieka

Prowadzenie: mgr Daniel Jerzy Żyżniewski | Oprawa muzyczna: Harfacello i Obój Gabriela

23 lipca, Podróż za jedną nutkę – muzyczne podróże dookoła świata

Prowadzenie: dr Joanna Gocłowska-Bolek | Oprawa muzyczna: Trio Machowska / Kopietz / Jarosiński

30 lipca, Melodie srebrnego ekranu – niezapomniane bajkowe szlagiery

Prowadzenie: dr Mirella Kurkowska | Oprawa muzyczna: Kwartet Obligato

 

WSTĘP WOLNY

Data publikacji:2017-06-15

Serdecznie zapraszamy do zapisów na intensywne kursy letnie, które odbywać się będą w czerwcu i lipcu. Oto przykładowe kursy z naszej oferty:

Pierwsze kroki z rosyjskim (poziom A1)

Włoski survival – czyli jak przeżyć we Włoszech (poziom A1)

Budowanie relacji. Komunikacja jako narzędzie dbania o siebie i innych 

Efektywne zarządzanie własną drogą życiową

Data publikacji:2017-04-05

4 kwietnia 2017 roku odbył się organizowany przez UOUW wykład otwarty pt. „Kiedy kończy się karnawał, czyli prawdziwe oblicze Ameryki Łacińskiej”. O najważniejszych zagadnieniach związanych z tym obszarem opowiedzieli prelegenci: dr Joanna Gocłowska-Bolek, latynoamerykanistka i wykładowczyni Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW, oraz Jarosław Gugała, iberysta, redaktor i prezenter telewizyjny. Dziękujemy za przybycie przedstawicielom ambasad: Jej Ekscelencji Victorii González Arizie, Ambasador Republiki Kolumbii, oraz Jego Ekscelencji Alfredowi Garcíi Castelblance, Ambasadorowi Republiki Chile. Dziękujemy także za wsparcie naszego wydarzenia Jej Ekscelencji Victorii González Arizie, Ambasador Republiki Kolumbii, Jego Ekscelencji Alfredowi Garcíi Castelblance, Ambasadorowi Republiki Chile oraz Jej Ekscelencji Patricii Beatriz Salas, Ambasador Republiki Argentyńskiej.

Data publikacji:2017-03-16

W dalszym ciągu trwa rekrutacja na kursy Uniwersytetu Otwartego w III trymestrze roku akademickiego 2016/2017. Do tej pory odnotowaliśmy ponad 14,5 tys. zgłoszeń, a uruchomionych zostało już 161 grup. Wciąż jeszcze są wolne miejsca na wielu kursach: zapraszamy do zapoznania się z ofertą w zakładce OFERTA KURSÓW

Data publikacji:2017-03-16

W ofercie kursów Uniwersytetu Otwartego UW w III trymestrze proponujemy między innymi kursy prowadzone przez ekspertów:

Nie taki ZUS straszny jak go malują. Ubezpieczenia społeczne – teoria i praktyka – kurs prowadzony przez prof. Gertrudę Uścińską, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,

Konstytucyjne reguły gry ekonomicznej państwa z obywatelami – kurs prowadzony przez prof. Marka Zubika, sędziego Trybunału Konstytucyjnego,

Detektywi na Uniwersytecie – kurs prowadzony przez pracowników naukowych specjalizujących się w badaniach kryminalistycznych, m.in. przez prof. Tadeusza Tomaszewskiego (Centrum Nauk Sądowych), prof. Tadeusza Stacewicza (Wydział Fizyki) czy prof. Piotra Dyczka (Instytut Archeologii).

Zapraszamy do zapisów!

Data publikacji:2017-03-15

Zapraszamy do obejrzenia nagrania wykładu "Szach i mat, czyli Rosja na światowej szachownicy”, który odbył się 7 marca 2017 r. W roli prelegentów wystąpili prof. Adam Daniel Rotfeld, wykładowca UW, były dyplomata i Minister Spraw Zagranicznych, oraz dr Tomasz Wites, geograf, podróżnik, pracownik Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW oraz wykładowca UOUW. Link do nagrania

Data publikacji:2017-03-03

Wszystkich zainteresowanych Rosją w wymiarze społecznym i politycznym zapraszamy na wykład Uniwersytetu Otwartego UW pt. „Szach i mat, czyli Rosja na światowej szachownicy”, który odbędzie się 7 marca 2017 (wtorek) o godz. 18:00 w auli starej Biblioteki UW. Wykład wygłoszą prof. Adam Daniel Rotfeld, wykładowca UW, były dyplomata i Minister Spraw Zagranicznych, oraz dr Tomasz Wites, geograf, podróżnik, pracownik Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW i wykładowca UOUW. Wszystkie informacje dostępne są na stronie wydarzenia na portalu Facebook.

Data publikacji:2017-03-02

Już za niecały tydzień, 8 marca, rozpocznie się rekrutacja na kursy Uniwersytetu Otwartego UW. 6 marca opublikowana zostanie oferta kursów, tymczasem zdradzamy tytuły wybranych nowości z dziedziny wiedzy Języki & Narody:

  • O Szwecji i o Szwedach: jak wygląda życie codzienne na "Zielonej Wyspie Europy" (poziom B1/B2)
  • Włoski niezbędnik turystyczny – kurs języka włoskiego (poziom A1
  • Hiszpanie i Latynosi – przedwakacyjny kurs języka hiszpańskiego (poziom B1

Pełna lista kursów zostanie opublikowana 6 marca. Zapraszamy!

Data publikacji:2017-03-01

Już w najbliższą środę, 8 marca, rozpocznie się rekrutacja na kursy Uniwersytetu Otwartego UW w III trymestrze 2016/2017. Dziś zdradzamy tytuły wybranych nowości z dziedziny wiedzy Człowiek & Społeczeństwo:

  • Kompetencje międzykulturowe w pracy zawodowej
  • Zwolnij! Życie (prawdopodobnie) masz tylko jedno – wstęp do SLOW life
  • Kurs rozwijania przedsiębiorczości i umiejętności miękkich

W celu zapisania się na kursy Uniwersytetu Otwartego UW należy założyć Konto Słuchacza.

Data publikacji:2017-03-01

Rekrutacja na kursy Uniwersytetu Otwartego UW w III trymestrze 2016/2017 rozpoczyna się już 8 marca o godz. 10:00. Przez najbliższe dni zaprezentujemy Państwu wybrane nowości. Dzisiaj zapraszamy do zapoznania się z nowymi kursami z dziedziny wiedzy Kultura & Sztuka:

  • Memento mori. Spacery po warszawskich cmentarzach
  • African American Music after World War II /Muzyka Afroamerykanów po II Wojnie Światowej
  • Zostań impresjonistą: warsztaty rysunkowo-malarskie
Data publikacji:2016-12-12

Okres świąteczny rozpoczął się na dobre. Za nami spotkanie mikołajkowe "Wigilijna opowieść wierszem i śpiewem malowana". Profesorowie Uniwersytetu Warszawskiego czytali świąteczne wiersze, a wieczór uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia transmisji z tego wydarzenia, którą można znaleźć w naszej galerii video

Już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenie – debatę "Sherlock Holmes na tropie, czyli dlaczego kochamy kryminały", która odbędzie się już na początku roku  - 12 stycznia 2017 r. w Auli Starej Biblioteki UW. 

Data publikacji:2016-10-03

Zapraszamy pracowników i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego do zgłaszania programów kursów na II trymestr roku akademickiego 2016/2017. Zachęcamy do zapoznania się z dodatkowymi informacjami dotyczącymi współpracy z Uniwersytetem Otwartym, dostępnymi na naszej stronie internetowej w zakładce ,,Dla wykładowców”. Zgłoszenia przyjmowane są od 3 do 28 października 2016 roku.

 

Data publikacji:2016-09-29

W poniedziałek, podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego w Uniwersytecie Otwartym UW, wręczone zostały wyróżnienia dla Wykładowców, którzy uzyskali najlepsze oceny od Słuchaczy Uniwersytetu Otwartego UW. Serdecznie gratulujemy pasji i zaangażowania wyróżnionym:

1 mgr Ewa Morończyk 4,98
2 mgr Katarzyna Dudek 4,96
3 dr Sławomir Maskiewicz 4,91
4 mgr Irena Szkurłat-Jędrak 4,9
5 prof. dr hab. Maciej Jędrusik, dr Tomasz Wites 4,9 
6 mgr Edward Siech 4,89
7 dr hab. Anna Michałowska-Mycielska 4,89
8 dr Krzysztof Koźmiński 4,89
9 mgr Piotr Karasek, mgr Daniel Mańkowski 4,88
10 mgr Katarzyna Wojtkowska 4,87
11 mgr Maja Garlińska 4,87
12 mgr Agnieszka Kowalewska 4,86 
13 mgr Anna Jakubowska 4,86
14 dr Halina Galera 4,86
15 mgr Arkadiusz Misiak 4,85
16 dr Małgorzata Sokołowicz 4,85
17 dr Olga Kłosiewicz 4,84
18 dr Paweł Żak 4,83
19 mgr Alicja Jackiewicz 4,83
20 mgr Beata Walesiak 4,82

Data publikacji:2016-08-01

Już 4 sierpnia o godz. 12:00 opublikowana zostanie nowa oferta edukacyjna Uniwersytetu Otwartego UW na I trymestr roku akademickiego 2016/2017.

Rekrutacja na kursy rozpocznie się 9 sierpnia, o godzinie 10:00 i będzie możliwa tylko dla osób posiadających Konto Słuchacza. Konto można założyć klikając tutaj.

Zapraszamy do odwiedzenia profili UOUW na portalach społecznościowych, gdzie na bieżąco umieszczamy dodatkowe informacje o nowej rekrutacji.

UOUW na Facebooku: link

UOUW na Twitterze: link